Şerif Maden Sözleri

iyi sözler

Updated on:

Şerif Maden Sözleri

Sayfa Konusu: Şerif Maden Sözleri Kısa, Şerif Maden Sözleri Vazgeçtim, Şerif Maden Sözleri Anlamlı, En Güzel Şerif Maden Sözleri, Şerif Maden Sözleri İnstagram, Şerif Maden Sözleri Facebook

Bu güzel sayfada sizler için en güzel Şerif Maden sözlerini hazırladık. Sayfadaki anlamlı Şerif Maden sözlerini facebook, twitter ve whatsapp ile ya da kısa mesaj ile paylaşın.

En İyi Söz: Kalmak için bir sebebi olmayanın gitmek için bahanesi çok olur. Bırak gitsin!

Havanın sislisine, insanın sinsisine dikkat et!

Yüreğimdeki sızıların; adı yok, tarifi yok, bundandır suskunluğum!

Sonra çekip giderler; kimi gözden, kimi gönülden ıraka.

Artık toplasan da cam kırıklarını yine izi kalacak çizgilerin. Kırıldım bir kere sana.

Her insan bir kalp taşıyor sanırsın. Oysa bir taş taşıyan var göğüs kafesinde.

Her şeyi unut gitsin; gülümsemeyi unutma! Seni sevenlere ve sevmeyenlere iyi gelecek.

Kalmak için bir sebebi olmayanın gitmek için bahanesi çok olur. Bırak gitsin!

Bugün kötü bir günün olabilir. Yarınlara küsme kışları düşün ve her kışın ardından açan çiçekleri.

Cambaz olup ipte yürümek değil hünerlik; insan ile insanlığı ayırt edip insanca yaşamaktır.

Bugün kötü bir günün olabilir. Yarınlara küsme kışları düşün ve her kışın ardından açan çiçekleri.

Bazen bitmesi gerekiyor. Bir aşk bir dostluk, bir hayal. Niçin mi? Daha iyisi daha hayırlısı için.

Kork! Bir insanın kalbini kırdığın halde sana suspus oluyorsa; kork! Çünkü o seni Allah’a bırakmıştır.

Bir insanın kalbini kırdığın halde sana suspus oluyorsa; kork! Çünkü o seni Allah’a bırakmıştır.

Pul kadar değeri olmayan insanları gözünde çok büyütürsen; gün gelir o kalbine yok yere hançeri saplarsın. Yapma!

Yüreğinin zirvesine koyduğun insanın yüreksizliği olur bazen. Bırak vefa sen de vefasızlık onda kalsın.

Benim kalbim temiz diyenin sözlerine bak; sözü temiz olmayanın kalbi temiz olmaz. Çünkü kalp sözlerini dile döker.

Küs, darıl, kızgın ol anlarım. Bunu telafi ederim. Ama gözümden düşersen seni bulamam. Kaybederim!

İstediğin şey olmayınca karakter değiştireninden, sen aramazsan aramayanından, işi düşmedikçe seni tanımayanından kurtulun!

Ümitsiz olmadım hiçbir şeye. Eminde sayılmazdı hislerim. Bir nasip idi duam. Olsa da olmasa da teslimdim bir O’lana.

Kötü söz diyemem ardından. Olmazlara da eyvallahım var benim. Senden alacağım ne varsa kalsın, o defteri kapatıp rafa kaldırdım.

Verdiğim değerin değersizliğine, mert sandığımın namertliğine. Kısacası insanların insafsızlığına sonunda ben de alıştım.

Vicdan bir ayna gibi; ona bakmasını bilen kendini gerçek manada görür. Belki dili yok ama inan sesi çok rahat duyulur. O sese kulak ver!

Bazen beni de sarıyor; yorgunluk, halsizlik, bıkkınlık. Kaçıp gidesim var ama kulağıma fısıldıyor bir ses; bütün bunlar imtihanın.

Dünyalık çalanı mümkünse affet. Çalınan umudun, gençliğin, hayallerin, sevgin, ömrün ise asla affetme! Yine aynı yerden canını acıtır.

Susturdum dilimi, şarkıları, seni hatırlatan her şeyi! Sandım ki geçecek gideceksin içimden! Olmadı; susturamadım yüreğimi.

Bazı gözler görür sanırsın oysa kördür. Kör birine güneşi getirsen de boş! Sana kör olana güneş olma artık, görmek isteyene kıvılcım olsan yeter.

Bir gün kalmak istediğin yerde gitmen gerektiğini görünce anlarsın; elden bir şey gelmediğini; gitmenin de bir onuru olduğunu.

Bir zamanlar beni kullananlar şimdi kullanamadıkları için değiştin diyorlar. Evet değiştim kimine göre; ben artık o eski ben değilim. Haberiniz ola!

Boş değil hiçbir şey; bir damla yağmur bir küçük tebessüm. Hayatına gelenler ve gidenler; kimi virgül, kimi nokta, kimi de bir son bırakır.

Bir kadın bağırıp çağırdığı halde gitmiyorsa seni sevmiştir. Ancak susmayı tercih etmişse seni çoktan defnetmiştir. Sen sen ol; asla bir kadının susmasına sebep olma!

Bazı fotoğraflar vardır, o bildiğiniz albümlerde saklanmaz. Aklın bir köşesinde, kuytusunda gizlidir. Kiminin yüzü, kiminin sözü, kiminin özü durur orada.

Bir zamanlar vardın; Solum da, taa iyisozler.com kalbim içinde. Şimdi öyle uzaksın ki; artık istemem seni bir karış yamacıma. Çünkü öldün; kendini yaşarken öldürdüğün; solum da, şu kalbim içinde.

İyi şeyler olsun diyorsun ya; iyi şeyler zaman alır. Zaman sabır ister, sabır da doğru zamanı gözler. Gelecek iyi şeyler güzel şeyler; biraz zaman, biraz sabırla.

Sana yapılan haksızlıkları unutma. Onlara takılıp hayatını karartma. Değirmen misali öğüt, sindirmeye çalış. Kimse ettiğini bulmadan gitmedi bu Handan. O ettiğini; sen hak ettiğini mutlak bulacaksın!

Yüreğin yansa bile kötü olma. Yolun çetin yükün ağır belki, direnmek mucize misali; yine diren! Bu senin hikayen; hikayeni iyi yaz, güzel yaz, doğru yaz! Zira bu hikayenin başkahramanı sensin!

Yorum yapın