Ramazan İle İlgili Güzel Sözler

iyi sözler

Updated on:

Ramazan İle İlgili Güzel Sözler

Sayfa İçeriği:  En Güzel Ramazan İle İlgili Sözler, Ramazan İle İlgili Özlü Sözler, Ramazan İle İlgili Kısa Sözler, Ramazan İle İlgili Güzel Sözler, Ramazan İle İlgili Sözler Facebook, Ramazan İle İlgili Sözler 2017 İnstagram, Facebook, Whatsapp

Mübarek Ramazan ayı için söylenmiş en güzel sözlerin olduğu bu sayfamızı çok beğeneceğinize eminiz. Bu sayfamızda Ramazan ayı ile ilgili özlü sözleri bulabilirsiniz. Sayfamızdaki bütün sözleri baştan sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER

Manşet: Ramazanın başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, Cehennemden kurtuluştur. İ. Ebiddünya

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donatan Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan-ı şerif ayı geldiği zaman, Allahü teâlâ meleklere, müminlere istiğfar etmelerini emreder. Deylemi

Mübarek Ramazan Ayı Geldi Sonunda Şimdi Hepimiz iman Yoluna. (Ebu Davud, Salat, 824, (1387)

Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur.

Ramazan orucunu tutup ölen kimse, Cennete girer. Deylemi

Allah yolunda bir gün oruç tutanın yüzünü, Allahü teâlâ yetmiş yıl ateşten uzaklaştırır. Müslim

Ramazan ayında kalpler imanla, eller gökyüzünde duayla huzurla geçmelidir.

Kim Ramazan orucunu tutar ve ona Şevval ayından altı gün ilave ederse, sanki yıl orucu tutmuş olur.

Peş peşe üç gün oruç tutabilenin, Ramazan orucunu tutması gerekir. Ebu Nuaym

Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Deylemi

Bu aya Ramazan denmesinin sebebi, günahları yakıp erittiği içindir. İ.Mansur

Gerçek oruç, sadece yiyip içmeyi değil, boş ve hayâsızca sözleri de terk ederek tutulan oruçtur. Hakim

Oruçlu iken ölene, kıyamete kadar oruç tutmuş gibi sevap yazılır. Deylemi

Bilhassa oruçlu iken çirkin, kötü söz söylemeyin! Birisi size sataşırsa, ona “Ben oruçluyum” deyin! Buhari

Ramazanda dertdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu 1 ay yaşa.

Kim oruçlu olduğu halde unutur ve yerse veya içerse orucunu tamamlasın. Çünkü ona Allah yedirip içirmiştir.

Oruç tutan, namaz kılan kimse, mükâfatını kıyamette aklı kadar alır. Hatib

Ramazan’da orucunu tutup da Şevval’den de altı gün tutan kimse bütün sene oruç tutmuş gibidir.(R. Salihin, 1259)

Bütün Müminler Bu Ayda Şükür Etsinler Dua Etsinler 11 Ayın Sultanı Olan Ramazan Ayında iman tesinler istesinler.

Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip, sevabını da Allah u Teâlâ’dan bekleyerek oruç tutanın günahları affolur. Buhari

Cenab-ı Hakk’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan mübarek Ramazan ayını tebrik ederim.

Cennetteki güzel köşkler, sözü hoş, selamı çok, yemek yediren, oruca devam eden ve gece namazı kılan kimselere verilir. İbni Nasr

Kim Allah Teâla yolunda bir gün oruç tutsa, Allah onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar.

Ramazan ayında, hasta veya ruhsat sahibi olmaksızın kim bir günlük orucunu yerse, bütün zaman boyu oruç tutsa bu orucu kaza edemez.

Oruçlunun uykusu ibadettir. Susması tesbihtir, amelleri misliyle kabul edilir, duası makbuldür, günahı affedilir. Buyuruyor Rasulullah.

Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz.

Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur. Hoş geldin 11 ayın sultanı.

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir. Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle. Hoş geldin on bir ayın sultanı.

Allahü teâlânın, gözlerin görmediği, kulakların işitmediği ve hiç kimsenin hayaline bile gelmeyen nimet dolu sofrasına, ancak oruçlular oturur.

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın âminler, mübarek aydır gelen, gelin ey Fatihalar, Yasinler… Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile osun.

Hz. Cabir radiyallahu anh anlatiyor: Her iftar vaktinde Allah tarafından (cehennemden) azad edilen kimseler bulunur. Bu, (Ramazanin) her gecesinde olur.

Tüm Müslüman ailesinin bu mübarek ayda ettikleri duaları yüce Rabbimden kabul etmesini dilerim âmin… Bütün İslam âleminin mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini dilerim…

Hz. Ebu Bekir (r.a) buyuruyor ki: 4 şeyi 4 yere bırakın. 1-Uyumayı kabre, 2-Rahatı sırat köprüsüne, 3- Övünmeyi mizana, 4- Arzu ve istekleri cennete. Ramazan ayınız hayırlar getirsin.

Oruç perdedir. Biriniz bir gün oruç tutacak olursa kötü söz sarf etmesin, bağırıp çağırmasın. Birisi kendisine yakışıksız laf edecek veya kavga edecek olursa ben oruçluyum desin. (ve ona bulaşmasın)

Rasulullah Efendimizin: Nice oruçlu insan vardır ki, orucundan nasibi sadece aç ve susuz kalmasıdır. Ve nice geceleri ibadetle geçiren vardır ki, bundan nasibi sadece uykusuz kalmasıdır.

Cennette Reyyan denilen bir kapı vardır. Oradan sadece oruçlular girer. Oruçlular girdiler mi artık kapanır, kimse oradan iyisozler.com giremez. Tirmizi”nin rivayetinde şu ziyade var: Oraya kim girerse ebediyen susamaz.

İslam beş esas üzerine bina edilmiştir: Allah’tan başka ilah olmadığına ve Muhammed’in Onun kulu ve elçisi olduğuna şahadet etmek, namaz kılmak, oruç tutmak, Kâbe’ye haccetmek, Ramazan orucu tutmak.

Yine Ebu Hureyre (radiyallahu anh) anlatıyor: Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: “Kim Allah Teâla yolunda bir gün oruç tutsa, Allah onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar.

Sehl lbnu Sa’d (radiyallahu anh) anlatıyor: Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: Cennette Reyyan denilen bir kapı vardır. Oradan sadece oruçlular girer. Oruçlular girdiler mi artık kapanır, kimse oradan giremez.

Peygamber Efendimiz bir hadis-i şeriflerinde buyuruyor ki: Oruç perdedir. Biriniz bir gün oruç tutacak olursa kötü söz sarf etmesin, bağırıp çağırmasın. Birisi kendisine yakışıksız laf söyleyecek veya onunla kavga edecek olursa, Ben oruçluyum, desin (ona bulaşmasın).

Bu Yazı Dini Sözler Kategorisi İçin Üretilmiştir

Yorum yapın