Leyla İle İlgili Sözler

iyi sözler

Updated on:

Leyla İle İlgili Sözler

Sayfa Konusu: Leyla İle İlgili Aşk Sözleri, Leyla İsmine Özel Aşk Sözleri, İçinde Leyla Geçen Güzel Sözler, Leyla Sözleri Kısa, Leyla Sözleri Aşk, Leyla Sözleri Facebook

Mecnunu aşık eden Leyla ile ilgili sözler hazırlamaya çalıştık. Bu sayfamızda Leyla ile ilgili çok güzel sözler bulacaksınız. Bu içinde Leyla geçen sözlerin bulunduğu sayfamızı çok beğeneceğinizi düşünüyoruz ve harika Leyla sözlerini arkadaşlarınızla facebook ya da twitterdan paylaşacağınızı düşünüyoruz.

Leyla! Çaresizliğimden gayri hiç bir kabahatim yok benim.

Sevda yaman bir çile, çekenler düşer dile, ayrılık ölüm gibi, giden gelmiyor Leyla…

Leyla… Leyla uyusam dizlerinde dalsam rüyalara…

Ey Rabbim! Aşk belasıyla beni tanıştır beni bir an bile olsa; aşk belasından, Leyla’dan ayırma!

Sen gideli Leylam karardı dünyam, hiç yaşamadım bir şey anlamadım.

Gece gündüz arıyorum, uçan kuştan soruyorum, aşkın ile ateş oldum, su ver Leylam yanıyorum.

Gökyüzünden çok mavi öksüzüm sensiz gari, bir selam gönder bari, Leyla dalgalarla.

Mecnunum Leylamı gördüm, bir kerece baktı geçti, ne sordum nede söyledi, kaşlarını yıktı geçti.

Gülüm yaprağım soldu, gönlüme hazan doldu, bir ömür harap oldu, onu bilmiyor Leylâ…

Bahtımın yıldızı sanmıştım seni, sensiz karanlıktır her günüm, Leylâ ayrılık Mecnun’a döndürdü beni, dertliyim yürekten, üzgünüm Leylâ.

Ölmek bir son değil bize seven ölümsüzdür Leyla, dünya durdukça biz varız sevdikçe leyla biz varız leyla…

Sana kolay belki bu olanlar aslanlar çıyanlar, kendi eşrafından duyduk ki adın leyla! Bir o kadar meşhur bir endamla, aşk nerde sen orda!

Bir efsane olduk dertle çilede, hep sordular Mecnun Leylan nerede, dedim ki Leylam benim feryadımda.

Sussan da kalemi kırsan da, mucizesini bekler bu yürek, senden vazgeçmez asla. Sorma durum leyla, o sesler yok aslında, birden çıkagelse, yok yok olmaz asla leyla…

Ben kimim söyle kayboldum, dönmedim kaldım anılarda her sabah bir çöl masalında uyanırdım belki de yanlış bir leyla.

Kaderimde kederimde son nefesimde, hep sordular Mecnun Leylan nerede, dedim ki Leylam benim gündüzümde hem gecemde, kaderimde kederimde her nefesimde…

Leyladan geçme faslındayım Mevla’yı bulma yollarında. Majörler tükendi minörlere yolculuk, buselik makamına buselik makamına. 

Çıkmaz sokaklarda kapına düştüm, gölgem peşi iyisozler.com sıra ayak sesleri, yağmur altında ateşe düştüm, başımda savrulur sevda külleri Leyla.

Leyla… Ela gözlü bir çöl ahusu, saçları bahtından daha siyahtır. Kurmuş diye sevda yolunda pusu, döktüğü gözyaşı, çektiği ahtır. Leyla… Ela gözlü bir çöl ahusu…

Hava bedava, suya biraz para verip, daha ilk günden tezgâhı kuma serip, gözlerin ve bir gitar dalgalar yetti bana, yakamozlar yıldızlar, ay ışığı bedava Leyla.

Leyla geçiyor içimden bugün. Ağlayarak, gülerek, sarhoş olarak, dem saatine geç kalmış bir akşamcı olarak, aşkla, inatla, terk etmekle “Leyla” geçiyor içimden. Bir tanesi vurur belki size de.

Mecnun namaz kılan birinin önünden geçer. Adam: “Ey mecnun beni görmüyor musun da namaz kılarken önümden geçiyorsun?” Mecnun: “Be adam ben Leyla’yı düşünürken seni görmedim, sen Mevla’yı düşünürken beni nasıl gördün?”

Bu akşam rüyamda Leyla’yı gördüm, derdini ağlarken yanan bir muma; ipek saçlarını elimle ördüm ve bir kement gibi taktım boynuma, bu akşam rüyamda Leyla’yı gördüm.

Yorum yapın