Can Dostlara Güzel Sözler

Updated on:

Can Dostlara Güzel Sözler

Sayfa İçeriği: Can Dostlara Güzel Sözler, Candan Dostlara Güzel Sözler Kısa, Can Dostlara Güzel Sözler Facebook, Candan Dostlara Anlamlı Sözler Can Dostlara Güzel Sözler İnstagram, Can Dostlara Güzel Sözler Facebook, Can Dostlara Güzel Sözler Whatsapp

En anlamlı en damar sözlerin yer aldığı bu güzel sözler sitesinde candan dostluk ile ilgili sözler hazır ettik. Bu güzel sözleri dostluk ile ilgili sözleri kısa mesajla yolla ya da sosyal medyada paylaş tercih senin ne yapmak istersen onu yap.

CANDAN DOSTLARA GÜZEL SÖZLER

Manşet: Gerçek dostlar yıldızlar gibidir karanlık çökünce ortaya çıkarlar…

Ve bazen de; seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin birisi olmalı.

Arkadaşını yalnızken ikaz et, başkalarının yanında öv. Kardeşimden ötesin can dostum.

Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.

Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.

Yaşam gülmeyi, sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.

Arkadaşınızın evinize sık sık gidin, çünkü kullanılmayan yolu çalılar bürür. Kapımızı hep açık tutarız biz dostlarımıza.

Dost düğünde halaya ölümde tabuta omuz verendir. Biz dostumuzun her daim yanındayız, ayrılmayız.

Acıların bölüşülmesi değil, sevinçlerin bölüşülmesidir dostluğu yaratan. Acında da mutluluğunda da hep yanındayım dostum.

En iyi arkadaş kendisinden başkasına arkadaşlarını muhtaç etmeyendir. Sen benim en candan arkadaşımsın.

İyi arkadaş, yanında yüksek sesle konuşup düşünebileceğin insandır. Bana hep doğruları söyle çünki gerçek dostlar ayna gibidir.

Kusursuz arkadaş aramak, dost edinmeyi istememek demektir. Ben seni olduğun gibi kabul ediyorum canım arkadaşım.

Gülmek senin tutkun olsun, eğer bir gün ağlarsan, o’da sevinçten olsun, bugünün dünden, yarın da bugünden güzel olsun. Canım arkadaşım!

Hiç ellerin taşı bana değmez, ille bir arkadaşımın gülü yaralar beni. Kırma kalbimi ey dostum sen benim kardeşimsin.

Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissettiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun arkadaşım.

Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost, ya hayat boyu bir ders…

Riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşlarla ağlar arkadaşlarla güleriz biz. Canım Arkadaşım!

Üç çeşit dost vardır: 1.Gıda gibidir her gün onu ararsın; 2.İlaç gibidir, bazen ihtiyaç duyduğunda arasın; 3.Hastalık gibidir o seni bulur.

Bu zamanda az dostun olsun, daha iyi… Herkesle uzaktan hoş beş edip geçmeli, can gözünü açınca görüyor ki insan; en büyük düşmanıymış en çok güvendiği.

Arkadaşlık ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve arkadaşın için ateşe atılmaksa dünya durana dek arkadaşımsın.

Fedakâr olan insan, gönülden sevendir. Yürekli olan insan, kendini bilendir. Umutlu olan insan, yaşamı sevendir. Unutmayan bir arkadaş ise uğrunda ölmeye değendir.

Dost deniz kenarındaki taşlara benzer. Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

Arkadaş iyisozler.com vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz arkadaşlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Bu Yazı Güzel Sözler İçin Üretilmiştir

Yorum yapın